THE ASIAN COMMISSION | ||
Hideki Nara, Chairman | Japan | |
Na Wei, Vice chairman | China | |
Mr. Nara, 2:nd vice chairman | Japan | |
Andrey Khramov | Uzbekistan | |
Mr. Chang | Chinese Taipei | |
Albert Pogosyan | Armenia | |
Alexander Nosovsky | Russia | |
Mr. Eibatov | Azerbadjan | |
Mr. Kwon | Korea | |
Mr. Hasegawa | Japan | |
Mr. Glukovski | Israel |
THE CORRESPONDENCE COMMISSION | ||
Igor Sinyov, Chairman | Russia | |
Björn Eriksson | Sweden | |
Joachim Gaulitz | Sweden | |
Stefan Karlsson | Sweden | |
Kazuto Hasegawa | Japan | |
Alexander Nosovsky | Russia | |
Teiji Takagawa | Japan | |
Yurij Tarannikov | Russia | |
Ando Meritee | Estonia | |
Chien-Yung Chiang | Chinese Taipei | |
Albert Pogosyan | Armenia | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) |
THE SPORTS COMMISSION | ||
Konstantin Nikonov, Chairman | Russia | |
Kazuto Hasegawa | Japan | |
Stefan Karlsson | Sweden | |
Na Wei | China (Until China has made a decision) | |
Ants Soosorv | Estonia | |
Viktor Kaufman | Russia | |
Chien-Yung Chiang | Chinese Taipei (Until Chinese Taipei has made a decision) | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) | |
Albert Pogosyan | Armenia |
THE REFEREE COMMISSION | ||
Alexei Skuridin, Chairman | Russia | |
Hiroyuki Tatsutomi | Japan (Until Japan has made a decision) | |
Hideki Nara | Japan | |
Peter Jonsson | Sweden | |
Andrei Khramov | Uzbekistan | |
Dino Hsu | Chinese Taipei | |
Ants Soosorv | Estonia | |
Artis Gaujens | Latvia | |
Na Wei | China (Until China has made a decision) | |
Anders Henningsson | Sweden | |
Albert Pogosyan | Armenia | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) |
THE YOUTH COMMISSION | ||
Alexei Skuridin, Chairman | Russia | |
Hiroyuki Tatsutomi | Japan (Until Japan has made a decision) | |
Na Wei | China (Until China has made a decision) | |
Ants Soosorv | Estonia | |
Peter Jonsson | Sweden | |
Valentin Uspenski | Ukraine | |
Shih-Wen Li | Chinese Taipei | |
Albert Pogosyan | Armenia |
THE RULES COMMISSION | ||
Yoshimi Hayakawa, Chairman | Japan | |
Yurij Tarannikov | Russia | |
Mikhail Kozhin | Russia | |
Ando Merittee | Estonia | |
Peter Jonsson | Sweden | |
Andrei Khramov | Uzbekistan | |
Norihiko Kawamura | Japan |
THE QUALIFICATION COMMISSION | ||
Oleg Stephanov, Chairman | Russia | |
Stefan Karlsson | Sweden | |
Kazuto Hasegawa | Japan | |
Pavel Makarov | Russia | |
Na Wei | China (Until China has made a decision) | |
Ants Soosorv | Estonia | |
Lung-Chuan Chen | Chinese Taipei | |
Albert Pogosyan | Armenia | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) |
THE TRANSLATION COMMISSION | ||
Ando Meritee, Chairman | Estonia | |
Peng Jian Guo | China | |
Norio Nishizono | Japan (Until Japan has made a decision) | |
Mikhail Kozhin | Russia (Until Russia has made a decision) | |
Irene Karlsson | Estonia | |
Peter Jonsson | Sweden | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) | |
Andrei Khramov | Uzbekistan | |
Mr. Eibatov | Azerbadjan |
THE EUROPEAN COMMISSION | ||
Ants Soosorv, Chairman | Estonia | |
Peter Jonsson | Sweden | |
Mr. Poddubny | Ukraine | |
Viktor Kaufman | Russia |
THE INTERNET COMMISSION | ||
Frank Arkbo, Chairman | Sweden | frank.arkbo@telia.com |
Mr. Kuramoto | Japan | |
Mr. Sinyov | Russia | |
Mr. Milevski | Russia | |
Mr. Filipov | Russia | |
Mr. Meritee | Estonia | |
Mr. Kwon | Korea (Until Korea has made a decision) | |
Mr. Okuno Yusuke | Japan (Until Japan has made a decision) | |
Mr. Khramov | Uzbekistan | |
Mr. Gobosev | Armenia |